Volba automobilu

Zvýšení výkonu: Chiptuning

Zvýšení výkonu: Chiptuning
 • Vývoj softwaru

  The most important developments in chiptuning are in the software! Exactly here the experts of the development department of CPA Chiptuning leave nothing to chance.

 • Dyno tests

  Provádíme velký počet testů na našem interním dynu jako součást našeho profesního rozvoje a koordinace práce. Právě zde je software ideálně přizpůsoben automobilu.

 • Driving experience test

  In driving experience tests, the software is adjusted to the real conditions. In this case, numerous driving situations are tested and checked, such as acceleration, gearshifts, driving through the city, driving in traffic jams, driving on the highway, long-distance tests, etc.

 • Dlouhodobé testy

  Special attention in development applies to long-term tests. The long-term tests provide information about the long-term compatibility of the PowerBox with the engine, the state of software development and the quality of the hardware at real conditions.

Technologie

Different engine types require different optimisation solutions.

 • SENT & i-ART - Tuning budoucnosti

  As one of the leading providers in our industry, we strive for technology leadership and already today offer the new digital technologies such as

 • Přeplňovací

  The boost pressure and the associated charge air quantity are decisive parameters for increasing the performance of turbo engines.

 • Snímač vačkového hřídele

  The processing of the camshaft signal is essential for high-quality tuning in high-performance engines.

 • Vstřikovací tlak

  The injection pressure is optimised by injection quantity or injection time and changed in correlation to other parameters.

 • CPA-Switch Tech

  This innovative technology enables the PowerBox to process and optimise analog or digital signals.

 • Objem vstřikování

  The injection volume must be adjusted reliably and precisely for performance optimization.

Benzínový motor

Chiptuning v benzínových motorech

Zvýšení výkonu až o 31 %

Zvolte auto

Diesel

Chiptuning v dieselových motorech

Úspora až 1 litru paliva

Zvolte auto
 • Charakteristická optimalizace mapy s individuálním softwarem

  S CPA Chiptuning dostanete vždy software, který je přesně přizpůsoben vašemu motoru nebo automobilu. Další úpravy již proto nejsou nutné. Díky tomu je možné lépe využívat výkonové rezervy motoru bez omezení životnosti. Optimalizace digitálních map optimalizuje data tuningu v reálném čase.

  Jednoduchá instalace PowerBoxu

  1.

  Zvedněte kapotu.

  2.

  Sejměte kryt motoru. Ve většině případů je kryt oříznutý a lze jej snadno vytáhnout tahem.

  3.

  Najděte konektor na vozidle. Nenalezeno: Zašlete nám obrázek motorovém prostoru na adresu technik@cpa-chiptuning.de a uveďte číslo vaší objednávky.

  4.

  Odpojte původní zástrčku a připojte dodanou sadu kabelů CPA se dvěma originálními zástrčkami. Ujistěte se, že je zástrčka pevně umístěna.

  5.

  Připojte CPA PowerBox s příslušnou zástrčkou (zástrčka CPA) do sady kabelů.

  6.

  Připojte PowerBox a sadu kabelů na vhodné místo pomocí kabelových svorek (mimo zdroje tepla a pohyblivých částí).

 • Chiptuning: Komplexní technika. Lehká instalace. Skvělý efekt.

  Co je dnes definováno pod pojmem chiptuning, je technika CPA, která se vyvinula z „jednoduchého“ chiptuningu. Spíše se jedná o složité algoritmy, jejichž software je vyvíjen inženýry a kombinován s know-how, které používají naši zkušení technici, což vede k přizpůsobenému zvýšení výkonu vašeho automobilu.

  Důraz je kladen na harmonii mezi hardwarem a softwarem specifickým pro auto. Proto si můžete být jako zákazník jisti, že v CPA dosáhnete co nejlepšího zvýšení výkonu.

  Naše tvrzení: maximální výkon a maximální bezpečnost dokonale kombinované pro vaše auto!

 • Rozdílné motory

  Chiptuning u turbo benzínového motoru

  V moderních benzínových motorech s turbodmychadlem hrají elektronika a elektronické ovládání stále větší roli.

  Řídicí jednotka motoru zpracovává data z mnoha senzorů a tím vypočítává, např. požadované vstřikované množství, požadovaný plnicí tlak, požadované načasování zapalování atd.

  Takto jsou data čtena a zpracovávána několikerými senzory.

  Aby se dosáhlo optimalizace výkonu a spotřeby, musí být tyto parametry optimalizovány. CPA spoléhá na speciálně vyvinutý software pro motor, který zajišťuje následnou změnu továrně nastavených řídicích parametrů. Optimalizací údajů o motoru se výrazně zlepší výkon a sníží se spotřeba.

  Výsledkem přesně naladěných a optimalizovaných parametrů je znatelné zvýšení výkonu a účinnosti. Všechna relevantní data motoru jsou zaznamenávána, kontrolována a optimalizována v reálném čase - ale pouze pokud řidič také vyvolává výkon.

  Dokonce během zvýšení výkonu zůstávají všechny ochranné a ovládací funkce řídicí jednotky aktivní.

  Chiptuning at the turbo diesel

  Moderní turbo dieselové motory již byly elektronicky monitorovány a kontrolovány řídicí jednotkou motoru po celá desetiletí. Řídicí jednotka detekuje nespočet hodnot, jako je množství vstřikování, načasování vstřikování, plnicí tlak, rychlost atd. Tato data jsou zahrnuta v řízení a monitorování motoru.

  Tuningový modul CPA shromažďuje všechna relevantní data přímo do senzorů motoru a načítá informace o množství vstřikování, časování vstřikování, plnicím tlaku, rychlosti atd. Parametry jsou optimalizovány v reálném čase ve zlomcích sekundy pomocí softwaru pro optimalizaci mapy námi vyvinutého a předané do řídicí jednotky motoru. Tím se vypočítají nové hodnoty s daty našeho tuningového modulu a současně se upraví zbývající mapy motoru. Díky tomu si řídicí jednotka výrobce neustále udržuje kontrolu nad vaším motorem, což znamená, že bezpečnostní a ochranné systémy zůstávají aktivní.

  Přidaného výkonu vašeho motoru je dosaženo cílenou optimalizací signálů motoru v reálném čase. Účinnost a výkonnostní potenciál vašeho motoru se výrazně zvyšují díky optimalizaci řídicí jednotky.

(6) Sleva platí pro všechny nabízené výrobky na našich stránkách kromě PowerBox Pro a PedalBox. Akce končí, jakmile bude spotřebován pro ni určený kontingent produktů.

Používáme cookies, abychom zajistili co nejlepší online zážitek. Pokud budete i nadále surfovat na tomto webu, souhlasíte s používáním cookies.